10.8 C
Скопје
20:49 - 28 февруари, 2024

(Фото) Огњен Амиџиќ и партнерката со емотивна фотографија ја испраќаат годината: Ова е најубавата година во животот!

Српскиот водител Огњен Амиџиќ и неговата избраничка и колешка Мина Наумовиќ наскоро ќе станат родители.  Мина не крие колку е среќна бидејќи токму во последната година ѝ се случија најубавите работи.

Мина и Огњен започнаа врска откако тој се разведе од манекенката Данијела Димитровска, а откако ја објавија радосната вест дека ќе станат родители, почнаа да живеат заедно.

Колку им била убава 2023 година зборува и описот под фотографијата на Мина и Огњен, направена на романтична вечера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mina Naumovic (@callmenaumi)

– Ова е најдобрата година во мојот живот! До следниот пат… – напиша Мина.

Да потсетиме, водителот Огњен Амиџиќ неодамна проговори за бременоста на Мина.

– Поводот е прекрасен. Можам да кажам дека и Мина и јас сме пресреќни. Токму тоа го посакувавме и чекавме и се случи, што да кажеме. Буквално сум пресреќен. А од друга страна, малку сум суеверен, не сакам да зборувам премногу, само да биде се во ред – вели Огњен и додава:

– Нема ништо подобро, посилно и посреќно од ова да се случи. Па можеби ќе бидам посреќна само кога бебето ќе дојде на свет. Само дај му на Бога здравје дека се ќе биде како што треба.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо

Пропаднати планови: Животот на два хороскопски знаци ќе биде „уништен“ на крајот на зимата

еспресо
Се вчитува....