-5.2 C
Скопје
00:25 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) НА КОЈА ПОДОБРО Ѝ СТОИ ? Ким Кардашијан и Јелена Спенџарска во сличен фустан

Едната е наша, а другата е светски позната, но заедничка страна им е инфлуенсертвото. Двете дами се успешни во тоа што го работат, а притоа секојдневно им се зголемува бројот на следбеници.

Нашата позната водителка на утринска програма и инфлуенсерка, Јелена Спенџарска шармира со својот изглед и природна убавина. Водителката покрај на малите екрани, се повеќе внимание привлекува преку со објавите на социјалните мрежи.

Јелена е активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде ја следат повеќе од 40 000 фанови. Профилот на убавата водителка е преплавен со прекрасни фотографии и видеа, како професионални така и приватни фотографии и моменти споделени со бројните фановите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)


Нејзината последна објава го привлече нашето внимание. Водителката денес објави фотографија на која позира во впечатлив црн фустан. Изборот на Јелена беше многу сличен со модниот избор на ријалити ѕвездата Ким Кардашијан за време на свадбената церемонија на Парис Хилтон.

Ким за церемонијата избра црн деколтиран фустан од дизајнерот Рик Овенс, кој го надополни со модни додатоци на Беленсијага. Ријалити-ѕвездата на својот инстаграм – профил објави серија фотографии како позира во прекрасниот моден избор.


Кој кого копира? Јелена имавме прилика да ја видиме во овој фустан уште пред eден месец додека уживаше на луксузна тура низ Индискиот океан, а пред една недела Ким објави фотографии како позира во овој фамозен фустан на свадбата на Парис.

Кардашијан на почетокот на кариерата работела како гардероберка кај богатата наследничка, а пред венчавката, исто како во „старите добри времиња“, ѝ помогнала на Парис околу венчаницата.

На која подобро и стои? Ние сме за Јелена.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....