5.8 C
Скопје
23:02 - 6 декември, 2023

(Фото) Миле Китиќ живее во луксуз од 550.000 евра: Ѕирнете во неговиот дом од стакло и злато

Миле Китиќ и Марта Савиќ ги отворија вратите на својот луксузно уреден семеен дом, бидејќи се повеќе од горди на него.

Пространа бања и гардероба, соба за билијард… стаклен ѕид кој може да се отстрани со притискање на копче и затворениот базен да стане отворен – ова е нешто во што ужива ова познато семејство.

Не се штеделе, па изградиле спрат за секој член на семејството.
Марта во една прилика откри дека сѐ сама создала, а секој детаљ во куќата го купила и опремила токму по нејзин вкус.

„Морам да ви кажам дека ги дизајнирав сите детали во куќата и се гордеам со себе поради тоа. Имам еден црн дел од куќата, еден бел бидејќи и самата можам да бидам црно-бела. Исто така многу сум весела и ми се допаѓаат некои кич-детали, бидејќи мислам дека тие се олицетворение на богатството, а не како што се толкува овде кај нас“, изјавила таа еднаш.

Многу црн мермер, фина керамика увезена од странство, базен, црвени ѕидови… Миле и Марта поседуваат и импресивна колекција на уметност.

И Миле сака да се релаксира, па си направил катче каде игра билијард со другарите.
Како што објавија медиумите, неговата вила чинела 550.000 евра.

Слични објави

(Фото) „Ние како да не старееме“: Зорица Брунцлик објави фотографија на која се собра кремот на естрадата

Еспресо

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо
Се вчитува....