3.8 C
Скопје
20:25 - 5 декември, 2023

(Фото) Маја Шупут со бендот уништувале култруно наследство: Виселе на лустер и јавале топови

Хрватската пејачка Маја Шупут и нејзиниот бенд синоќа пристигнале во Ѓурѓевац како дел од „тим билдинг“ на автомобилска компанија. Тимот бил во областа на стариот град Ѓурѓевац, каде што бендот на Маја Шупут дивеел.

Пејачката објавила неколку снимки на Инстаграм на кои се гледаат членовите на бендот како јаваат топови и висат од лустери. Ова се случувало во објект во стариот град Ѓурѓевац, каде тие имале настап. Маја подоцна ги избришала снимките од социјалната мрежа.

По повод скандалозното однесување на бендот се огласи и Марио Фучек, директор на Туристичката управа на градот Ѓурѓевац.

„Кога прекрасен настан ќе ти уништи кромањонското однесување на селаните од Крк а.к.а. Самир Нуркиќ и Вјекослав Полованец… и тоа под медиумско покровителство на ПВЦ ѕвезда. Културни и добронамерни луѓе кои ги почитуваат своите домаќини и наследство се секогаш добредојдени во Ѓурѓевац… Вакви примитивци не се. Жал ми е што не понесоа десетици конци за спомен од градот Пицок“, напиша тој на Фејсбук.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....