20:16 - 12 јуни, 2024

(Фото) Карлеуша сосема гола! По инцидентот со Душко, направи хаос со провокативна порака: Подобро да одам гола…

Српската поп дива Јелена Карлеуша се најде во центарот на вниманието на јавноста поради инцидент со нејзиниот сè уште законски сопруг Душко Тошиќ во семејната куќа на Дедиње. Таа во саботата рано наутро го пријавила Душко дека физички ги нападнал неа и нејзиниот пријател, поради што реагирала и полицијата, а потоа се огласи на социјалните мрежи.

Карлеуша сега со нова објава ги потресе социјалните мрежи. Таа на својата инстаграм-приказна сподели фотографија на која е целосно гола, а нејзината долга руса коса ги покрива нејзините интимни делови. Преку фотографијата, таа напиша и порака со цел за нејзината борба против носењето животинско крзно.

„Претпочитам да одам гола отколку да носам крзно“, пишува на фотографијата.

Карлеуша е позната како голем побнорник за заштита на животните.

Карлеуша престана да јаде месо и да носи животинско крзно пред шест години, кога почна да ја следи работата на организацијата „Пета“. Таа тогаш дала збор и очигледно го одржала.

„Откако почнав да ја следам Пета, престанав да јадам месо и да носам крзно. Тоа е прв чекор, мал, но е чекор кон подобро човештво. Следното нешто што ќе направам е да најдам начин да избегнам употреба на животинска кожа, да престанам да јадам риба, јајца и млечни производи“, напишала таа на својот профил на Твитер пред неколку години.

Откриена тајната локација на Душко Тошиќ: Еве каде живее поранешниот фудбалер и со кого се гледа! 

 

Слични објави

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо

Тага во домот на Огњен Амиџиќ! Смртниот случај во семејството на неговата сопруга ги скрши

Еспресо

(Фото) Пријател на Џенифер Лопез открива детали за продажба на вилата: „Без Бен, преголема е за неа…“

еспресо
Се вчитува....