20.8 C
Скопје
04:41 - 15 јули, 2024

(Фото) Историски момент за Јована Јеремиќ! Нејзиниот необичен портрет победи во Лондон, веднаш се огласи!

Српската водителка Јована Јеремиќ се огласи на социјалната мрежа Инстаграм поради многу убав повод.

Имено, како што откри Јована, нејзиниот портрет победил на конкурсот за сликарство во Лондон.

„Таа имаше душа. Таа знаеше дека тој сака. Отиде на историско патување. Левата рамка!“, напишала Јована, а потоа ги открила деталите од натпреварот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOVANA JEREMIC (@jeremicjovana)


Таа напишала дека сликарката која стои зад портретот е победничка на натпреварот во Лондон.

„Светска а наша! Golden time talent е меѓународен натпревар кој им овозможува на талентирани поединци од различни области на уметноста (музика, печат, глума, ликовни уметности…) да се претстават и да добијат признанија на глобално ниво. Натпреварот е за сите возрасти и сите категории.
Учествуваа натпреварувачи од 71 земја, трудовите ги оценуваа најпознатите експерти од одредени области од 18 земји.

Освоив едно прво и две втори места во категоријата портрет и графити и тоа ме квалификуваше да учествувам на големото финале во Лондон на 15 и 16 септември“, напишала Јована во описот на објавата на сликата.

Коментарите постојано пристигнуваат, а многумина истакнаа дека ова е историски момент за Јована, бидејќи не се знае дека пред ова на натпреварот победил портретот на водителката, што е голема чест.

Меѓу другото, Јована откри што прави на паузите од шоуто. Она што го привлече вниманието на сите од сите нејзини објави е онаа во која Јеремиќ откри што прави на паузата.

– Во паузата од снимањето ја викам љубовта – напишала Јована алудирајќи на тоа дека го контактирала својот избраник Драган Станковиќ.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....