5.8 C
Скопје
20:47 - 6 декември, 2023

(Фото) Исаура од „Преспав“ стана мајка: „Добредојде Лена, те сакаме до Месечината и назад“

Актерката Емра Куртишова стана мајка. Емра завчера на свет ја донесе ќерката Лена, а со сопругот Петар првпат се остварија во улогата на родители.

Актерката среќната вест за приновата во семејството ја сподели на социјалните мрежи.

„Добредојде Лена, те сакаме до Месечината и назад“, напиша Емра покрај фотографијата од новородената ќерка.

Емра неодамна се омажи со својот колега од Театарот за деца и младинци, Петар Стојанов. Двојката се венчаше по три години врска, а свадбата беше во Гевгелија, од каде што потекнува Петар. Брачниот живот им годи и не кријат дека се среќни, а тоа што заедно работат, уште повеќе ги зближува, вели Емра.

 


Инаку, публиката ја засака Емра како Исаура во хит серијата „Преспав“.

Слични објави

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо

Дарко Димитров: Нашата држава се оддалечи од креативните луѓе, ѕвезди се политичарите

Јасмина Кантарџиева Димков
Се вчитува....