35.8 C
Скопје
19:39 - 15 јули, 2024

(Видео+фото) Драгана Мирковиќ мораше да го откаже концертот: Се најде среде страшно невреме, покажа што се случило

Српската пејачка Драгана Мирковиќ мораше да го откаже концертот во Темерин поради временските непогоди.

Поголемиот дел од Србија синоќа го зафати невреме, кое поплави многу улици и направи голема штета.

Драгана, како вистински професионалец, дошла однапред на местото каде што требало да се одржи концертот и со својот тим и насобраниот народ чекала да се смири невремето.

Тие се наоѓале во шаторот, од каде Драгана го споделила видеото:

– Ние пристигнавме, надвор има сериозно невреме, но чекаме, па што ќе ни даде Господ – порачала Драгана, која час подоцна повторно се огласила и соопштила дека концертот сепак мора да го откажат.

– Драги мои, за жал, поради многу лошо време, го откажуваме концертот во Темерин, но немојте да мислите дека не мислам на вас. Ве сакам многу и подготвуваме многу убаво изненадување, што значи дека нема да го ускратиме дружењето со вашата Драгана Мирковиќ. Ве бакнувам и едвај чекам, се гледаме наскоро – рекла Драгана, а сè погледнете во видеото.

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....