24.8 C
Скопје
08:57 - 13 јуни, 2024

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Фолк пејачот Дарко Лазиќ и неговата сопруга Катарина за српски „Курир“ потврдија дека чекаат бебе. Тоа ќе биде нивно прво дете, а на пејачот трето. Лазиќ има ќерка од бракот со Ана Севиќ, а во врската со Марина Гагиќ доби син.

Во понеделникот Дарко и Катарина направиле прослава во Брестач и им соопштиле на семејството и пријателите кој пол е бебето. Таа информација сè уште ја кријат од јавноста.

Катарина го покажа и трудничкиот стомак кој се гледаше под краткиот фустан кој го носеше на прославата. На Инстаграм се појави нејзина фотографија на која Дарко ја гали по стомакот, а оваа сцена ги разнежни сите.

 


На оваа прослава присуствуваше и кумата на Лазиќ, Андреана Чекиќ, која заедно со нив ја прослави среќната вест. На прославата присуствувала и нејзината мајка.

Ана Севиќ, со која Дарко сега е во одлични односи, не била во Брестач, но ја „лајкнала“ објавата на Катарина и со тоа покажала дека ѝ е драго што нејзиниот поранешен сопруг ќе го прошири семејството.

Дарко по прославата се огласи за медиумите.

– Конечно ги имаме резултатите и дознавме дека чекаме бебе и дека сè е во ред, па радосната вест можеме да ја споделиме со вас како што ветивме. Пресреќен сум што ќе станам татко – изјавил Дарко за „Блиц“.

 

 

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....