24.8 C
Скопје
10:39 - 15 јуни, 2024

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Српскиот пејач Никола Роквиќ неодамна пристигна во Србија по едномесечен аџилак, каде пешачеше од Белград до Егина, и попатно собра пари кои ќе одат во хуманитарни цели.

По враќањето во српската престолнина, пејачот не потроши време на одмор, туку веднаш се врати на тренинзите, за да остане во добра состојба.

„Нова тура, нова авантура“, напиша Роквиќ и ги покажа мускулестите раце и затегнатото тело, сето тоа додека се одмора од кревање тегови.

Фото: Инстаграм/Никола Роквиќ

Да потсетиме, Никола редовно известуваше за своето патување во јавноста преку својот Инстаграм профил, а сумата што ја собра е неверојатна.

„Собравме 39.355.221 динари“, соопшти тој.

Слични објави

Се огласи кралот Чарлс: Пресреќен е што Кејт Мидлтон се враќа на неговиот роденден во јавност

еспресо

Трагедија, почина црногорскиот голман Матија Шаркиќ: Му се слошило во станот во Будва

еспресо

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо
Се вчитува....