ВИДЕО | ШТО СЕ СЛУЧУВА: Мистериозниот монолит исчезна од Романија, за сега нов да се појави во Калифорнија

Нов мистериозен метален монолит „никна“ на врв на планина во Калифорнија, една недела откако слична структура во непристапна област во пустина во американската држава Јута го задржа вниманието на милион луѓе ширум светот, пишува Гардијан.

Фотографии од мистериозниот монолит кои ги објави Одделот за јавна безбедност на Јута, САД / 24 ноември 2020 / Фото: EPA-EFE/Utah Department of Public Safety HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Неколку дена подоцна, монолитот од Јута исчезна преку ноќ, а следниот ден слична метална плочка беше забележана и во Романија, но завчера исчезна и оттаму.

Локалниот весник од малиот град Атаскадеро во централна Калифорнија пишува дека ваков мистериозен монолит бил забележан на врвот на планината Пајн, каде стотици луѓе се искачиле за да го видат и да споделат фотографии на социјалните медиуми.

„Огромна тространа метална плочка, висока 3,5 метри „никна“ на врвот од планината.“, пишува локалниот медиум.

И овој монолит е во слична големина со оние што претходно беа забележани во пустината во Јута и Романија.

Објектот висок 3,6 метри беше поставен во почвата во тешко достапна област во пустината во американската држава Јута / Фото: EPA-EFE/Utah Department of Public Safety HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Сепак, за разлика од „братучедот“ монолит во Јута, што беше убаво закотвен меѓу карпите, монолитот на врвот од планината Пајн бил „лабав“, односно малку се нишал, па локалниот весник пишува дека доколку некој се обиде да го бутне, најверојатно струкутрата ќе падне.

Слични објави

Излечен е првиот пациент во Албанија од коронавирус

Која е Џил Бајден, новата прва дама на САД? Наставничка за цел живот, воинствена мајка, баба, сестра…

Слободен Печат

Парализираниот Џејкоб Блејк повеќе не е со лисици врзан за болничкиот кревет (ВИДЕО)

Слободен Печат

И такви некои слични итромански глупости…

Слободен Печат

Сè повеќе се чувствуваат последиците од коронавирусот: Фирмите што работат со кинески суровини прават тргни-застани

Што сакаше, побогу, да каже Мицкоски?!

Слободен Печат

Остави Коментар

20 − 4 =

Слични објави

Кинеска докторка со нови шокантни докази: Короната е биолошко оружје создадено во воена лабораторија

Слободен Печат

По Македонија, ќе се бугаризира и Албанија

Слободен Печат

Борисов вели дека ветото за Македонија не е од инает, туку е принципиелно и ги отсликува очекувањата на сите Бугари!

V. T.

Митрев: Не сум оптимист, наесен ќе биде многу лошо

Слободен Печат

Објавен протоколот за аеродромите: Нема веќе испраќања и дочеци

Со брз тест, родилките на ГАК ќе знаат дали имаат Ковид за 40 минути!

MacedonianAlbanianBulgarianSerbian