-5.2 C
Скопје
00:10 - 26 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Минус 15, па нагло – потопло, еве какво време нè очекува!

– Како што претходно кажавме, утре претпладне се уште ќе има локално и слабо провејување на снег, додека од четврток па натаму времето ќе биде стабилно, суво и особено студено. Во четврток и во петок минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -15 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од -5 до 6 степени – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

И во Скопскиот регион во следните денови ќе имаме особено студено време, а ќе има и сончеви периоди. Наутро температурите ќе се спуштаат до околу -10 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 1 до 3 степени.

Според Попоски, малку потопло време ќе имаме за време на викендот, кога особено максималните дневни температури ќе бележат тенденицја на пораст.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....