03:09 - 23 јуни, 2024

Ознака : жера

БалканВи ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдерСцена

Жера и „Црвена јабука“ во Охрид: Имам 500 чифта „старки“, ги чувам во гаража

Милица Џаровска
Дражен Жериќ-Жера, фронтменот на босанската група „Црвена јабука“ која од средината на деведесетите работи од Загреб, на 20 јули наполни 59 години. Некогашниот тинејџерски идол...