12.8 C
Скопје
22:07 - 23 април, 2024

Ознака : жална вест

БалканСлајдерСцена

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина хрватскиот актер Жарко Поточњак

Еспресо
Утрово на 76-годишна возраст почина славниот хрватски театарски и телевизиски актер Жарко Поточњак Роден во 1946 година во Пакрач. Поточњак во текот на својата кариера...