13:45 - 19 април, 2024

Ознака : Велингтон

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ГАСТРО ШЕФ БОБАН БИЛБИЛОВСКИ ВИ ПРЕДЛАГА: Бифтек Велингтон за вистинските гурмани и уживатели во врвна храна!

Кате Божиновска
Во 1815 по победата врз Наполеон, Артур Велсли е назначен за првиот Војвода од Велингтон – Англија. Самиот Артур бил толку многу рамнодушен кон храната...