-5.2 C
Скопје
23:11 - 25 јануари, 2022

ГАСТРО ШЕФ БОБАН БИЛБИЛОВСКИ ВИ ПРЕДЛАГА: Бифтек Велингтон за вистинските гурмани и уживатели во врвна храна!

Во 1815 по победата врз Наполеон, Артур Велсли е назначен за првиот Војвода од Велингтон – Англија. Самиот Артур бил толку многу рамнодушен кон храната што неговите готвачи често велеле дека е залудно што се ангажираат кулинарски таленти во неговиот дом. И покрај тоа, неговата титула е дадена на говедско филе завиткано во лиснато тесто или денес познато како Биф Велингтон.

шеф Бобан Билбиловски, фото – приватна архива

Се подготвува прилично едноставно, а ќе ги воодушевите домашните, но и гостите!

Состојки:

– 1 парче јунешки бифтек

– 500 г готово лиснато тесто

– 250 г печурки

– 8 ленти панчета или пршута

– 1 главица кромид

– 125 мл бело вино

– 1 јајце

– сенф

– масло

– сол и црн пипер

фото – приватна архива

Подготовка:

Месото зачинете го со сол и црн пипер, па ставете го да се пржи во тава со масло. Во текот на пржењето често вртете го за да се испржи еднакво од сите страни. Во тавата во која го пржевте, додајте ги сечканиот кромид и печурки, па пржете ги додека омекнат.

Потоа додајте го виното и оставете да се динста додека испари течноста. На работна површина ставете го лиснатото тесто и расукајте го во голем правоаголник.

Потоа над него распоредете ги лентите панчета (или пршута). Над нив ставете го филот со печурки, па над филот печениот бифтек. Премачкајте го со сенф, а краевите на тестото премачкајте ги со матено јајце. Со хартијата подигнете го тестото од едниот крај и свиткајте ролат. Краевите од тестото затворете ги.

Готовиот ролат премачкајте го со матено јајце и ставете го во плех, заедно со хартијата за печење. Печете во рерна загреана на 180 степени, 40 минути. По печењето нека одмори 5-10 минути, па послужете го топло.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....