17.8 C
Скопје
23:11 - 19 мај, 2024

Ознака : убер фајлс

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Макрон во центарот на скандалот „Убер Фајлс“, меѓу осомничените за фаворизирање на транспортната компанија се неколку светски лидери

Еспресо
Убер Фајлс,  досиеја кои содржат илјадници документи за работата на мултинационалната приватна транспортна компанија Убер, беа објавени завчера од истражувачки новинари, а во документите се...