26.8 C
Скопје
09:08 - 13 јуни, 2024

Ознака : цветници

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

Денес се Цветници, единствен празник на кој треба да се работи

еспресо
Еден ден по Лазаровата сабота, во последната недела од велигденскиот пост, се прославува празникот Цветници, кој го симболизира влегувањето на Исус Христос во Ерусалим. Името...
Uncategorized

Кое е значењето на денешниот празник Цветници според православието?

Igor
Еден ден по Лазаровата сабота, во последната недела од велигденскиот пост, се прославува празникот Цветници, кој го симболизира влегувањето на Исус Христос во Ерусалим. Името...