15.8 C
Скопје
07:09 - 22 мај, 2024

Ознака : трајност

Ви Препорачуваме

Откриен начинот како пената на пивото да трае до последната голтка!

Слободен Печат
Неодамна научници од Универзитетот во Манчестер објавиле дека откриле кои се најстабилните начини да се направи пена во напитоците, поради што се надеваат на „поквалитетни...
Здрави навики

Четири точки на телото каде парфемот најдолго трае

Igor
Сигурно сте забележале дека кај некои личности парфемот трае цел ден, додека кај други „исчезнува“ кратко откако го нанеле. Поентата не е во нанесената количина,...