24.8 C
Скопје
13:18 - 25 мај, 2024

Ознака : том вилкинсон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина славниот актер Том Вилкинсон: Причината за смртта е мистерија

Еспресо
Британскиот актер Том Вилкинсон, познат по филмовите како „The Full Monty“, „Вљубениот Шекспир“ и „The Best Exotic Marigold Hotel“, почина на 75-годишна возраст. 🚨 BREAKING:...