16.8 C
Скопје
02:38 - 26 мај, 2024

Ознака : the temptations

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Роден е тапанарот Карл Палмер, „The temptations“ го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музиката посебно ќе го паметиме по дебитантскиот албум на соул составот „The temptations“, кои за првпат им се претставија на пошироката јавност,...