10.8 C
Скопје
01:30 - 15 април, 2024

Ознака : карл палмер

Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Роден е тапанарот Карл Палмер, „The temptations“ го објавија својот деби албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо
Денешниот ден во музиката посебно ќе го паметиме по дебитантскиот албум на соул составот „The temptations“, кои за првпат им се претставија на пошироката јавност,...