24.8 C
Скопје
13:12 - 25 мај, 2024

Ознака : тасмански тигар

Дестинации и ДегустацииПатувањаСлајдер

Научниците веруваат дека се на вистинскиот пат да го вратат изумрениот тасманиски тигар

Еспресо
Австралиските научници веруваат дека се на пат да го вратат изумрениот вид тасмански тигар и велат дека би можеле да го добијат првото живо младенче...