14.8 C
Скопје
06:54 - 22 мај, 2024

Ознака : тафталиџани

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Пријателите,познатите, тафталиџани, Скопје се збогува со Пиже: Кој сега ќе ги раскажува така страсно приказните за Скопје?

Еспресо
Си замина Пиже. На 57 годишна возраст вчера ненајдено почина скопјанецот Сашо Пижевски – Пиже. Последниот поздрав со нашиот Пиже ќе биде утре (четврток, 19 мај)...