30.8 C
Скопје
13:54 - 10 август, 2022

Ознака : Скопје се простува од Пиже

Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Пријателите,познатите, тафталиџани, Скопје се збогува со Пиже: Кој сега ќе ги раскажува така страсно приказните за Скопје?

Еспресо
Си замина Пиже. На 57 годишна возраст вчера ненајдено почина скопјанецот Сашо Пижевски – Пиже. Последниот поздрав со нашиот Пиже ќе биде утре (четврток, 19 мај)...