Ознака : севдалинки

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Балканот во тага: Почина Беба Селимовиќ, кралицата на севдалинките

Еспресо
Изета Беба Селимовиќ, една од најдобрите пејачки или како што ја нарекуваа „кралицата на босанските севдалинки“, почина утрово во Сараево, потврди нејзиното семејство за Федералната...