Ознака : Пет кели

Лајфстајл Сцена

ПОЧИНА ПЕТ КЕЛИ: Музичкиот свет се збогува од легендата (ВИДЕО)

Igor
Музичката реге легенда Пет Кели почина вчера на 16 јуни поради компликација на болест со бубрезите во своите рани седумдесетти години. За смртта на Кели,...