ПОЧИНА ПЕТ КЕЛИ: Музичкиот свет се збогува од легендата (ВИДЕО)

Музичката реге легенда Пет Кели почина вчера на 16 јуни поради компликација на болест со бубрезите во своите рани седумдесетти години.

За смртта на Кели, јавноста ја извести неговата сопруга.

Кели својата музичка кариера ја започна уште во почетокот на шеесеттите години на минатиот век, а засекогаш ќе остане познат по своите реге хитови, како и по мегапопуларната нумера „How Long“.

– Кели не беше само одличен музичар туку и многу дисциплиниран и добар човек – изјавил негов пријател за медиумите.

Слични објави

Неочекувано! Огњен Врањеш ги повлече сите тужби против Јелена Карлеуша (ФОТО)

Igor

Малку недостига да се видат бра*авиците! Накова објави прежешка фотографија! (ФОТО)

Igor

Најпознатиот македонски зурлаџија со нов музички проект – „Разиграна“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Шерон Стоун (61) позираше целосно гола, без цензура: Новата насловна на Vogue ги остави сите без текст (ФОТО)

Igor

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Еспресо

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Еспресо

Остави Коментар

оне × 3 =

Слични објави

Ријана изгледа фантастично и со неколку килограми вишок (ФОТО)

Еспресо

Софија Вергара со провокативна фотографија од минатото: За неа времето е застанато! (ФОТО)

Еспресо

Омилениот коментатор на македонската публика на летување во Охрид

Igor

Уште едно ПРОВОКАТИВНО ВИДЕО од спалната на Карлеуша (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Меган Маркл во кошула од 29 евра ѝ даде лекција по мода на Кејт Мидлтон! Ракавицата е фрлена (ФОТО)

Еспресо

Единственото МОМЧЕ на Марија Шерифовиќ: Само еднаш го претставила, а после признала дека сака жени

Igor