Ознака : Мис Глоуб

Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер

ФОТО: Ем убава, ем паметна: Мисицата Анѓела Јакимовска се враќа со две титули од Албанија!

Васко Спасоски
Вчеравечер во Тирана, Албанија се одржа изборот за „Мис ГЛОУБ 2020“ со учество на 50 девојки од исто толку држави од целиот свет. Нашата држава...