13.8 C
Скопје
21:34 - 29 февруари, 2024

Ознака : мартина навратилова

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Мартина Навратилова пред здравствено искушение – рак на грлото и на градите: „Ќе се борам со сите сили“

Еспресо
На 66-годишната поранешна тенисерка ѝ бил дијагностициран рак на грлото, но и на дојката, откако првично открила зголемен лимфен јазол на нејзиниот врат во ноември....