4.8 C
Скопје
03:08 - 4 март, 2024

Ознака : Марсовци

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Песната „Radio Ga Ga“ слави 36-ти роденден: Дали знаевте дека во неа се зборува за Черчил и инвазија на Марсовци? (ВИДЕО)

Еспресо
Една од најпознатите песни на групата „Queen“, „Radio Ga Ga“, која е прва од албумот „The Works“ од 1984 година, денеска го слави 36-тиот роденден....