10.8 C
Скопје
05:29 - 23 мај, 2024

Ознака : Марија Костадиновска

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО МАРИЈА КОСТАДИНОВСКА: Да се пишува за деца е најтешко, децата се најригорозната читателска и слушателска публика

Ј.К.Д
Разговараме со Марија Костадиновска, дипломиран филолог, професионален едриличар и авторка на книгите за деца „Волшебните прегратки“ (2021) и на „Вистинска приказна за двете соседни кралства“...