25.8 C
Скопје
13:55 - 25 мај, 2024

Ознака : малала јусуфзаи

Ви препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЧЕСТИТКИ МАЛАЛА: Најмладата добитничка на Нобелова награда за мир ќе стапува во брак!

М. Г.
Малала Јусуфзаи, која на 17-годишната возраст стана добитничка на Нобеловата награда за мир, откако беше застрелана во главата од Талибанската организација како тинејџерка, објави на...