21.8 C
Скопје
16:11 - 30 мај, 2024

Ознака : Македонски Брод

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Некогаш тука се мелело брашно, денес се јаде риба и месено

Ј.К.Д
Македонски Брод е мало, мирно гратче, со изобилство на шумски предели, сместено покрај горниот тек на реката Треска во Поречката област. Токму поради реката и шумите,...