20.8 C
Скопје
02:06 - 18 јуни, 2024

Ознака : Клиф Ричардс

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ВИДЕО: Емотивна песна со која Елтон Џон по 50-ти пат го освои светот

Васко Спасоски
Дали сте знаеле дека со баладата „Sacrifice“ Елтон Џон го оствари својот 50-ти хит број 1 на топ листите во Обединетото Кралство. Тоа се случи...