24.8 C
Скопје
04:17 - 23 јуни, 2024

Ознака : каза

ЛајфстајлСцена

Смртна казна за убиецот на девојката на Ештон Кучер

Igor
За убиството на Ешлин Еверлин, поранешната девојка на актерот Ештон Кучер, американцеот Мајкл Гарџиоло е осуден на смртна казна. Тој покрај убиството на Ешлин е...