11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : карл лагерфелд

Слајдер Сцена Филм и ТВ

ДА: Серија за животот на легендарниот моден дизајнер Карл Лагерфелд

И. Т.
Стриминг сервисот „Disney +“ објави дека ќе се снима мини-серија „Kaiser Karl“ за легендарниот, загадочен моден дизајнер Карл Лагерфелд. Серијата ќе има шест епизоди и...