23.8 C
Скопје
04:27 - 23 јуни, 2024

Ознака : кадиров

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

„Очекувајте изненадување“. Кадиров најави подготвеност „храбро да оди во Европа“, чека дозвола од Путин

Еспресо
Кадиров побара од Путин „да не го одложува“ крајот на воената операција во Украина. Шефот на Чеченија Рамзан Кадиров побара од рускиот претседател Владимир Путин...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Кадиров го повика Западот да научи да соработува со Русија: „Ако некој однадвор сака да касне од земјата, ќе остане без заби до крајот на животот“

Еспресо
Шефот на Чеченската Република Рамзан Кадиров изјави дека западните земји треба да научат како да градат пријателски односи со Русија, а не да се обидуваат...