36.8 C
Скопје
17:33 - 18 јуни, 2024

Ознака : јованка орлеанка

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

ФОТО/Украинската снајперистка со кодно име Јованка Орлеанка, се венчаше на првата линија на фронтот: „Не можам да замислам посовршена свадба!“

Еспресо
Свадбената церемонија на украинската снајперистка Евгенија Емералд застана на луд камен, привлече големо внимание со оглед на тоа што се одржа среде шума во воени...