24.8 C
Скопје
15:18 - 6 јуни, 2023

ФОТО/Украинската снајперистка со кодно име Јованка Орлеанка, се венчаше на првата линија на фронтот: „Не можам да замислам посовршена свадба!“

Свадбената церемонија на украинската снајперистка Евгенија Емералд застана на луд камен, привлече големо внимание со оглед на тоа што се одржа среде шума во воени околности.

Церемонијата била испреплетена со воени мотиви, а таков беше и костумот на младоженецот, како и пушката што ја носеше Евгенија.

„Денес официјално станав сопруга на едно воено лице. Тоа се случи на првата линија на фронтот, а генералот на вооружените сили на Украина не фотографираше. Не можам да замислам посовршена свадба!“, напиша Евгенија Емералд на Инстаграм.

Нејзиниот избраник, Евгениј Стипањук, е воено лице и служи во редовите на Вооружените сили на Украина.

Се запознале по почетокот на „специјалната воена операција“, веднаш се вљубиле еден во друг и започнале романтична врска. Во август, младата снајперистка ја објави веста дека таа и нејзиниот љубовник се вериле.

Кодното име кое го има Евгенија е исто така многу интересно и ја прави вистински воин, таа е позната како Јованка Орлеанка на украинската армија.

Слични објави

Не е ни Луис Хамилтон, ни Том Круз ниту Џими Батлер: Кој е музичарот што Шакира го посакува?

Еспресо

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Се вчитува....