36.8 C
Скопје
17:59 - 18 јуни, 2024

Ознака : Јост Клајн

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Ќе има кривична казна“: Холандскиот претставник на Евровизија најверојатно ќе биде обвинет поради „инцидентот“ 

еспресо
Холандскиот претставник на овогодинешната Евровизија, Јост Клајн, кој беше дисквалификуван од натпреварувањето на денот на финалето, најверојатно ќе се соочи со обвиненија, соопшти шведската полиција,...