20.8 C
Скопје
02:23 - 18 јуни, 2024

Ознака : јахти

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ДВЕТЕ ЈАХТИ на АБРАМОВИЧ закотвени во Турција: „Соларис“ во Бодрум, „Еклипс“ во Мармарис – и двете со знаме на Бермудите!

Еспресо
Соларис, луксузната јахта на рускиот милијардер Роман Абрамович, е забележана во близина на пристаништето Бодрум, Турција. Европските влади почнаа да ги запленуваат имотите на руските...