10.8 C
Скопје
21:35 - 28 февруари, 2024

Ознака : христов леб

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) ХРИСТОВ ЛЕБ: Креолска верзија на совршениот Божиќен колач

Еспресо
Се вели дека ова вкусно слатко тесто доаѓа од Германија или Италија, каде што се нарекува соодветно столен и панетоне, или исто така Христов леб....