36.8 C
Скопје
17:36 - 18 јуни, 2024

Ознака : хранливи состојки

Дестинации и Дегустации

НЕКТАРИНИ: Дар од природата, чувари на вашите младост и здравје

Igor
Нектарините се вид на праска, вкусни се и се преполни со хранливи состојки кои позитивно влијаат врз имунитетот. Одличен извор се на каротен, калиум, флавониди,...