11.8 C
Скопје
19:52 - 28 февруари, 2024

Ознака : година на раѓање

АстроСекојдневиеСлајдерХороскоп

ПОСЛЕДНИОТ БРОЈ ВО ГОДИНАТА НА РАЃАЊЕ ЈА ОДРЕДУВА СУДБИНАТА: Кој елемент доминира според кинескиот календар?

Еспресо
Според древниот кинески календар, во секој момент еден од петте главни елементи доминира со земјата: дрво, оган, земја, воздух и вода. Овие елементи имаат силно...