4.8 C
Скопје
03:44 - 4 март, 2024

Ознака : фосфорни

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Киев ја обвинува Москва: „Руски фосфорни бомби на Змискиот остров“

Еспресо
Руски борбени авиони Су-30 вчера попладне фрлиле забранети фосфорни бомби на Змискиот остров, од каде силите на Москва се повлекоа во изминатите неколку часа. Ова...