Tag : евсосонг

Лајфстајл Сцена

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

Igor
Вечерва во 21 часот почнува првата полуфинална евровизиска вечер, а меѓу 17-те натпреварувачи кои настапуваат е и претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian