20.8 C
Скопје
03:08 - 16 јули, 2024

ЕВРОСОНГ 2019: Претставничката на Кипар родила дете на 14 години

Вечерва во 21 часот почнува првата полуфинална евровизиска вечер, а меѓу 17-те натпреварувачи кои настапуваат е и претставничката на Кипар, Тамта (38). Таа ќе ја пее песната „Replay“.

Тамта е родена и пораснала во Грузија, а на 14 години запознала 16-годишно момче за кое се омажила. Набрзо ја родила ќеркичката Ани, а се развела по 6 години брак. Во една прилика изјавила дека ќерката секогаш ќе ѝ биде на прво место.

„Ме прави горда. Првенствено сум мајка, а потоа сè останато. Мајка ми многу ми помогна околу Ани. Да не беше таа, немаше да успеам во сè.“, раскажала печајчката.

 

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....