24.8 C
Скопје
04:23 - 23 јуни, 2024

Ознака : догекоин

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Илон Маск обвинет за измама: побарана отштета од 258 милиони долари поради наводна пирамидална шема

Еспресо
Маск е обвинет за продажба на криптовалути догекоин преку пирамидална шема. Вчера Илон Маск е тужен за 258 милијарди долари од инвеститор на догекоин кој...