03:10 - 23 јуни, 2024

Ознака : диригента

Ви ПрепорачувамеЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Браво за македонската диригентка Елена Митревска, овојпат ја шармираше Шпанија!

Еспресо
Македонската диригентка Елена Митревска, диригент и хор мајстор во театрите во Виена, Лион, Овиедо и Малме, дебитираше како оперски диригент со операта Дон Џовани од...